Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został zbudowany na technologii Blockchain zaś pewno został uruchomiony w 2009 roku dzięki tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych tudzież uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie pozostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż należność gwałtownie spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, bowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego wskazane jest oraz po co nie wskazane jest wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, tudzież z kolei coś koło tego 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w związku z tym użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, by przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie eksploatator potrzebuje platformy takiej kiedy bank, by tracić pieniądze spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain i niejako zerowe szanse na włamanie a złodziejstwo kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawżdy unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś następnie pada ofiarą szumu bańki oraz traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili moc badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest ulokować swoje pieniądze w wielu kryptowalutach zamiast jednej, jako że zauważono, iż nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, a resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin później dominuje na rynku kryptowalut, jakkolwiek jego udział naraz spadł z 90% aż do 38%, zaś Altcoiny takie gdy Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły natomiast przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl wciąż dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się rozważyć w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz ponieść pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie tudzież kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas gdy nieco lat temu nie było bez trudności kupić kryptowaluty, jednakże chwilowo użytkownicy mają multum dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portfel tudzież Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować oraz sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin z portfela tylko, natomiast nie od czasu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna tudzież sprzedaży, i użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę w ciągu ukończenie transakcji.

W 2017 roku twórcze myślenie Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz pańszczyzna Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay owo dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się owszem Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na postęp z innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin i innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, aby mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami nie zważając na handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie zaś sprzedaż wprost przeciwnie Bitcoinów, w trakcie gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś gdyby pasuje dama do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej z giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu list elektroniczny natomiast podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można zacząć kupiectwo monetami ich wyboru.